cs en ge 
<<     04 / 2014     >>
T Po Út St Čt So Ne  
1  123456
2 78910111213
3 14151617181920
4 21222324252627
5 282930    
 
 
Stálá expozice

 
Expozice W.A.Mozarta a manželů Duškových

 

Stálá expozice soustřeďuje dobové doklady, tisky, rytiny, rukopisy, dopisy, obrazy, notové záznamy, hudební nástroje a další památky na Mozartovy návštěvy Bertramky a Prahy. Obsahuje i zajímavé dokumenty o historii usedlosti a Mozartových kontaktech s významnými českými hudebníky včetně jeho hostitelů na Bertramce a dlouholetých přátel manželů Duškových. V tzv. Mozartových saloncích, které pravděpodobně manželé Mozartovi na Bertramce obývali, se zachovaly části původní nástěnné výzdoby a barokního trámového stropu, zdobeného rostlinnými motivy. K unikátním exponátům patří svazeček Mozartových vlasů a dva klávesové nástroje, na nichž Mozart v Praze osobně koncertoval. Milou památkou na Josefínu Duškovou je půvabná bonboniéra zdobená emailem, opatřená divadelním kukátkem. V zahradě Bertramky můžete vidět Mozartovu bustu a kamenný stůl, u něhož podle tradice napsal Mozart pro Josefínu Duškovou koncertní árii a scénu "Bella mia fiamma, addio!"

Popisky exponátů jsou v českém a anglickém jazyce. Skupinám je k dispozici reprodukovaný výklad v češtině, angličtině, francouzštině, němčině a japonštině, spojený s hudebními ukázkami. Na objednávku zajišťujeme i živý výklad průvodkyně.

V expozici je k dostání brožura o historii Bertramky a Mozartových pražských návštěv v anglickém, francouzském, českém, německém a japonském jazyce a CD ROM s volbou češtiny, angličtiny, francouzštiny a němčiny. Obsahuje filmovou procházku Bertramkou, virtuální prohlídku expozice, 80 hesel, 140 vyobrazení a Mozartovy skladby vytvořené v Praze a pro Prahu.

Expozice je uzavřená.


 
Flash
 
 


 
Novinky
Bertramka je uzavřena!

Od 1. listopadu 2009 ukončila společnost Comenius činnost v Muzeu W.A. Mozarta a manželů Duškových na Bertramce.

Aktivity jako expozice muzea, veřejné i privátní koncerty, Café Bertramka, pořádání svateb a prodejní galerie, které v Muzeu W.A. Mozarta provozovala společnost Comenius, byly ukončeny.

Chtěli bychom všem poděkovat za léta přízně a podpory!